Parafia Chrystusa Króla Ogłoszenia parafialne Intencje mszalne Msze Św. i nabożeństwa Liturgia na dziś  Kontakt
logo1 logo1
logo2 logo2
logo3 logo3
logo5 logo5
Parafia pw. Chrystusa Króla w Jarocinie

Wspomnienie biskupa Mikołaja

6 grudnia na wspomnienie biskupa Mikołaja po zakończonej Mszy Świętej roratniej gościliśmy Świętego Mikołaja, który obdarował dzieci słodyczami.Modlitwa w intencji rodzin i obrony życia

6 grudnia w I czwartek miesiąca uczestniczyliśmy w modlitwie w intencji rodzin i obrony poczętego życia w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. W autokarze z naszej parafii znaleźli się też przedstawiciele innych jarocińskich parafii, gdyż to właśnie nasz dekanat otrzymał od Księdza Biskupa szczególne zaproszenie do udziału w tym grudniowym spotkaniu.Godzina Łaski dla całego świata

8 grudnia 2018r. obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia w Kaplicy Matki Bożej od godz. 1200 do 1300 w „Godzinę Łaski” będziemy się modlić przed Najświętszym Sakramentem.

W objawieniu w Montichiari Matka Boża powiedziała: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”.

To wyjątkowa godzina zachęcamy, aby jak najwięcej czasu spędzić z Maryją.Rozpoczął się adwent

Rozpoczął się adwent, a wraz z nim roraty. Adwent to czas przygotowania na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów, jak również do przeżycia świąt Bożego Narodzenia. Tematem tegorocznych rorat są Patronowie Polski. Wszystkich chętnych: dzieci, młodzież, dorosłych zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 1730 na Mszę Świętą i procesję z lampionami. Tradycyjnie dla dzieci, losowana jest figurka Matki Bożej, rozdawane też są plansze z naklejkami na magnes.Dzień Odpustu – Chrystus Król i 25. rocznica konsekracji kościoła

W niedzielę 25 listopada 2018r. przeżywaliśmy uroczystość Chrystusa Króla i jednocześnie 25. rocznicę konsekracji naszego kościoła. Mszy Świętej Odpustowej o godz. 1200 przewodniczył rekolekcjonista ks. Grzegorz Zbączyniak z Kórnika.

Po Mszy Świętej odbyła się uroczysta procesja eucharystyczna wokół kościoła. Dziewczynki uczestniczyły w Orszaku Chrystusa Króla sypiąc kwiatkami a chłopcy byli przebrani za rycerzy. Na pamiątkę konsekracji kościoła można było otrzymać pamiątkowy obrazek z modlitwą za Naszą Parafię.

Dziękujemy wszystkim za udział.Triduum 22.11-24.11.2018

W pierwszy dzień Triduum odbyło się spotkanie ze św. Janem Pawłem II w znaku relikwii. Na koniec Mszy Świętej otrzymaliśmy błogosławieństwo relikwiami naszego "przyjaciela z Nieba" a przy pomniku św. Jana Pawła II modliliśmy się za nasze Rodziny.

W piątek odbyła się Msza Święta i Nabożeństwo o uzdrowienie. Zostaliśmy namaszczeni olejami św. Szarbela jako znak naszego umocnienia. Tego wieczoru modliliśmy się za naszych Zmarłych.

Natomiast w sobotę odbyła się Msza Święta z nauką i koncertem uwielbieniowym, oraz modlitwa za mieszkańców Jarocina.

Dziękujemy wszystkim za obecność i zapraszamy dzisiaj na Mszę Odpustową o godz. 1200.Msza Św. w intencji Ojczyzny, Narodu i bohaterów Powstania Wielkopolskiego

W piątek 9 listopada o godz. 1730 w naszym kościele została odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny, Narodu i uczestników Powstania Wielkopolskiego. Wzięły w niej udział władze samorządowe, zaproszeni goście, poczty sztandarowe szkół i organizacji oraz licznie zgromadzeni w Roku Jubileuszu Niepodległości mieszkańcy Jarocina.

Asystę zapewnili harcerze i kompania reprezentacyjna 16. Batalionu Remontu i Ochrony Lotnisk oraz orkiestra OSP w Żerkowie. Po Mszy św. zebrani przeszli w uroczystym pochodzie na jarociński rynek, gdzie miała miejsce dalsza część uroczystości.Rekolekcje ewangelizacyjne – Kurs Nowe Życie

W ostatni weekend października uczestniczyliśmy w rekolekcjach ewangelizacyjnych zwanych Kursem Nowe Życie, które odbyły się w Domu Rekolekcyjnym w Dobrzycy. Był to czas oderwania się choć na chwilę od codzienności i zwrócenia swojej uwagi na Jezusa, który przychodzi właśnie po to, by nas obdarzać nowym życiem.

Rekolekcje prowadzili członkowie Szkoły Nowej Ewangelizacji pw. Świętej Rodziny z Ostrowa Wielkopolskiego wraz z ks. Dominikiem Wodniczakiem, dyrektorem tej wspólnoty. Rozpoczęły się one piątkową, wspólną Eucharystią, którą sprawowali ks. Dominik oraz ks. Proboszcz naszej parafii również obecny podczas nauk rekolekcyjnych.

Dla wszystkich uczestniczących był to czas osobistego spotkania z Bogiem, który kocha nas miłością bezwarunkową, ale też czasem doświadczenia swojej słabości i niemocy. Wielu przystąpiło do sakramentu pojednania, by następnie z całą mocą, przy pomocy Ducha Świętego wyznać, że Jezus jest jedynym Panem i Zbawicielem.

W czasie całego kursu nie brakło chwil cichej, osobistej modlitwy, ale także i wspólnotowego, radosnego uwielbienia Boga za wielkie rzeczy, jakich dokonał w sercach rekolektantów. Każdy przeżył te rekolekcje na swój sposób, każdego Pan dotknął swoją łaską i wreszcie każdy wyjeżdżał z Dobrzycy z przekonaniem, że jest zaproszony przez Boga do nowego życia, życia w bliskości z Jezusem.

Wszystkich zainteresowanych odsyłamy do gazetki parafialnej, w której zamieścimy obszerniejsze świadectwo przeżytych rekolekcji.Diecezja Kaliska Radio rodzina Biblia Katechizm Opiekun
Facebook